>

 

מגדלי נאמן

מגדלי נאמן הוא מתחם מגורים בצפון תל אביב, הכולל שבעה בנייני מגורים ו-330 יחידות דיור. מהווה חלק משכונת צוקי אביב. את חזיתות המבנים מעטר פסיפס בצבעים שונים, יצירה של האמן יעקב אגם. המתחם הוקם בניצוחו של עורך הדין אברהם נאמן ונקרא על שם אביו.

עתודות הקרקע לבנייה בצפון מערב תל אביב מתחלקות בין אלפי בעלים ויורשים, אשר חלקם מחזיקים בקרקע עוד מלפני קום המדינה. זה היה המצב המשפטי גם באשר לאדמות עליהן יושב המתחם. רכישת האדמות לבניית המתחם הייתה מורכבת והחלה באמצע שנות ה-80 של המאה ה-20. היא גובשה בחלקה על ידי חברת אזורים ובחלקה על ידי נאמן.[1] המתחם שוכן ברחוב מיכאל נאמן, שהיה גואל קרקעות ואביו של אברהם  נאמן.

שלב א’ של הפרויקט, הכולל ארבעה בניינים בני 12 קומות אשר מחוברים ביניהם באמצעות בנייה מרקמית בת 3 קומות, הוקם ביוזמה של נאמן וחברת אזורים ונבנה על ידי אשרמים (מקבוצת אשטרום). גוש בניינים זה נבנה בשנים 1998 – 2000 כשכונה מבודדת בחולות צפון תל אביב. המבנים אוכלסו בשנת 2000, כ-200 יחידות דיור אשר לרשותן עומדים מרתפי חניה ומועדון ספורט המכיל גם בריכת שחייה אשר מצויה במבנה נפרד. הכניסה למתחם היא דרך לובי מפואר המארח תערוכות. הדירות הן בגדלים מגוונים, כאשר דירה טיפוסית היא בת 4 או 5 חדרים ולה מרפסת שמש מעוגלת.

שלב ב’ של הפרויקט כולל שלושה בנייני מגורים, בני 12 קומות ובהם כ-130 דירות. את הבניין החמישי בנתה דניה סיבוס ביוזמה של אזורים. את הבניין השישי בנתה דניה סיבוס ביוזמה של קבוצת רכישה שארגנו האחים חג’ג’ ואקרו נדל”ן. הם אוכלסו ב-2012. את הבניין השביעי יזם ובנה יוסי אברהמי.[2] הוא שווק תחת המותג “מגדלי נאמן VIP” ואוכלס ב-2015. גם בניינים אלה בנויים מעל מרתפי חניה.