>

 

החלטתם למכור את דירתכם?

קודם כל- מזל טוב! ההחלטה למכור את הבית שלכם ודאי לא היתה קלה, ולרוב נדרשת אנרגיה רגשית רבה ותעצומות נפש כדי להגיע לרגע שבו מחליטים למכור… ועכשיו בא הרגע שבו חשוב לשאול- איך למכור את הדירה בצורה הכי נכונה?

מכירת נכס הנה עסקה גדולה עבור רוב המשפחות בישראל וחשוב לנהל אותה בצורה מקצועית ואחראית. המשמעות של העסקה עבור רובנו הינה כבדת משקל, הן בשל השיקולים הכלכליים המלווים כל צעד בקבלת ההחלטה, והן בשל ההשלכות של ההחלטה על חיינו ועל חיי בני משפחתנו למשך שנים רבות.

כאשר עומדים בפני מכירת בית, בדרך כלל נשאף ל השיג מטרה אחת עיקרית- והיא: המחיר הגבוה ביותר!!! אך על מנת להגשים את המטרה המיוחלת, נהיה חייבים למכור את הבית במנימום זמן וגם במינימום טעויות… מדוע?

מינימום זמן- לזמן יש השפעה עצומה בתהליך המכירה, עליה נרחיב בהמשך, וחשוב להבין שככל שזמן השיווק מינימאלי כך הסיכוי לקבל את הצעות המחיר הגבוהות ביותר! זאת מפני שנכס שנמצא הרבה זמן ב”שוק” בדרך כלל מאבד את האטרקטיביות שלו בעיני הקונים הפוטנציאלים, ולרוב אלו שכן יהיו מעוניינים להגיש הצעת מחיר יזהו את חולשת המוכר שהנכס שלו לא נמכר הרבה זמן ואם הוא לא הוריד את המחיר על דעת עצמו- הם כבר ידאגו להוריד אותו…

מינימום טעויות-  מאחר ומדובר על עסקה של כמה מיליוני שקלים- כל טעות שנעשה בסופו של דבר תפגע לנו בכיס- בין אם נשגה באופן בו טיפלנו בקונה פוטנציאלי שכמעט רכש את הבית, ובין אם כבר כשחשבנו שמצאנו קונה לדירה, והקפאנו את התהליך, בסוף העיסקה “התפוצצה” וביזבזנו זמן יקר, ואולי גם קונים נוספים שהיו מעוניינים…

לסיכום:

 זמן קצר + אפס טעויות  =  מחיר מקסימלי!!!

 

לאחר שהבנו שבמינימום זמן ובמינימום טעויות נשיג את התוצאה הטובה ביותר (מקסימום מחיר), השאלה הנשאלת היא כיצד נכון לפעול על מנת להשיג את המטרות המתבקשות?

בכל החלטה בסדר גודל דומה, ואף בהחלטות משמעותיות הרבה פחות, לרוב ניוועץ באנשי מקצוע המומחים בתחום, אולם דווקא בתחום הנדל”ן, הנטייה האינסטינקטיבית של רוב המוכרים היא לנסות ולבצע את העסקה בכוחות עצמם ללא סיוע. ניתן בהחלט מאיפה גישה זו נובעת: מוניטין שלילי של עולם התיווך בישראל, והרצון לחסוך בעמלת תיווך.

 

בלעדיות מול הסכמה

כבעלי נכסים חשוב להבין את היתרון העצום שקיים בעבודה מול סוכן נדל”ן, במסגרת בלעדיות.

לכאורה, לעבוד בהסכמה עם מספר סוכנים נשמע מפתה יותר, כי מה יותר טוב מכמה סוכנים שינסו למכור עבורי את הנכס ? אז מה בעצם ההבדל בין בלעדיות להסכמה ?

איך אני כבעל נכס נהנה מבלעדיות ?

 • בלעדיות מבטיחה שהסוכן עובד בשביל בעל הנכס.
 • בבלעדיות הנכס זוכה לשיווק נכון וחשיפה מקסימלית.
 • בבלעדיות הסוכן ייתן עדיפות לנכס שלך מול קונים פוטנציאלים.
 • בלעדיות מאפשרת לסוכן להציג את הנכס לסוכני המשרד שלו וליהנות ממאגר הקונים שלהם.
 • בלעדיות מאפשרת לסוכן ביצוע שיתוף פעולה מול משרדי תיווך נוספים.

לעומת זאת… בהסכמה…

 • בהסכמה כל אחד יכול למכור את הנכס, ולכן אף סוכן לא ישקיע בנכס זמן וכסף !
 • בהסכמה הסוכן ייצג את הקונים ולא את בעל הנכס.
 • בהסכמה הנכס לא יזכה לחשיפה ושיווק .
 • בהסכמה הסוכן לא ייתן לנכס שלך עדיפות מול קונים, ויעדיף להציג תחילה נכסים נוספים שלו בבלעדיות.
 • בהסכמה לא יבוצע שיתוף פעולה מול סוכנים מהמשרד.
 • בהסכמה לא יבוצע שיתוף פעולה עם משרדי תיווך נוספים.

 

התוצאה של עבודה בהסכמה = מינימום חשיפה, מינימום מחיר ומקסימום טרדה ואי נוחות !!

התוצאה של עבודה בבלעדיות = מקסימום חשיפה, מקסימום מחיר, מינימום טרדה ואי נוחות !!

 

אם באמת מעוניינים למכור את הנכס באופן הנכון ביותר, השיטה היא עבודה בבלעדיות !