שכונת כוכב הצפון

 

שכונת כוכב הצפון היא שכונת עבר הירקון הקרובה ביותר לצפון הישן של העיר. גבולות השכונה הם רחוב ש”י עגנון ונמל התעופה דב הוז מצפון,דרך נמיר ממזרח, רחוב אבן גבירול ממערב ושדרות רוקח ופארק הירקון מדרום. קירבה זו של השכונה למרכז העיר, בהשוואה לשכונות הצפוניות האחרות, הפכה אותה במהרה למוקד משיכה ויעד אטרקטיבי לאלו המבקשים איכות חיים בתל אביב, ללא הצפיפות האופיינית של מרכז העיר.

שכונת כוכב הצפון נבנתה במהלך שנות ה-90 ועדיין יש בה עתודות קרקע מסוימות לניצול. החלק החיצוני של השכונה מאופיין בבניה לגובה בו הבתים משותפים, ובחלקה הפנימי מספר מועט של בתים צמודי קרקע. השירותים הקהילתיים בשכונה עדיין מעטים ובשלבי פיתוח, אך יחד עם זאת קצב הפיתוח מהיר יחסית. זאת בשל הבנייה המרובה בשנים האחרונות של פרוייקטים ומבני יוקרה באזור- “סביוני רמת אביב” , מאיר יערי 16, NEO וכו’…

בשנת 2011 נבנה על ידי עיריית ת”א בשכונה גן-פַּארק, בשם “גַן כוֹכַב הַצַפוֹן” .הפארק תוכנן על ידי משרד האדריכלים גילר-לדרמן. בגן נמצאים מִתקני ספורט, מתקני משחק לילדים, ומתקנים לילדים קטנים ופעוטות. בגן נמצאים שטחי דשא רחבים, ספסלים, בּריכת נוי ובה מזרקה וכו’. ובשנת 2013 (עדיין בתהליכי הרחבה ובנייה) הורחב הגן על ידי עיריית תל אביב ונבנתה בו גם גינת כלבים.

לקובץ נתונים סטטיסטיים של אוכלוסיית שכונת כוכב הצפון, מעיריית תל אביב לחץ כאן.

לכל הנכסים והדירות למכירה בשכונת כוכב הצפון לחץ כאן.

שכונת כוכב הצפון